Житомирська область, Бердичівський район

Антимонопольний комітет України надає рекомендації суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність на ринках роздрібної торгівлі фармацевтичними товарами

Житомирське обласне тервідділення Антимонопольного комітету України здійснює контроль за станом конкуренції на ринках роздрібної торгівлі фармацевтичними товарами та виробами медичного призначення в територіальних межах Житомирської області (включаючи м. Житомир), зокрема щодо дотримання законодавства про захист економічної конкуренції суб’єктами господарювання, поведінка яких може вплинути на зростання споживчих цін на товари, необхідні під час підвищення рівня захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (надалі – ГРВІ).

11 березня 2020 року Кабінет Міністрів України на своєму засіданні ухвалив рішення про запровадження строком  з 12 березня до 3 квітня 2020 року карантину в навчальних закладах по всій Україні, а також затвердив низку інших заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19 (постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19»).

Маски медичні одноразові є одним з основних засобів індивідуального захисту органів дихання, які використовуються, зокрема для запобігання інфікуванню. Такі маски слід використовувати комплексно, разом з іншими методами захисту організму у періоди збільшеної захворюваності на грип та ГРВІ, основні механізми передачі яких – повітряно-краплинний та контактний та рекомендовані для використання людям, які захворіли та мають респіраторні симптоми (кашель, нежить), а також здоровим людям, які перебувають у місцях великого скупчення людей – з метою додаткового захисту.

Разом з тим, відповідно до відомостей, що поширюють засоби масової інформації, ціни на маски медичні одноразові суттєво зросли.

З метою недопущення дестабілізації цінової ситуації на ринку роздрібної реалізації масок медичних одноразових, противірусних та жарознижуючих препаратів, антисептичних засобів та приладів для вимірювання температури тіла у період підвищення захворюваності на грип та ГРВІ, в умовах загрози епідемії коронавірусної інфекції, а також беручи до уваги актуальність та соціальну значимість ринку роздрібної реалізації масок медичних одноразових, противірусних та жарознижуючих препаратів, для забезпечення стабільності цінової ситуації, зменшення негативних наслідків коливання цін та з метою запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції адмінколегія Відділення рекомендувала суб’єктам господарювання, що здійснюють діяльність на ринках роздрібної торгівлі фармацевтичними товарами та виробами медичного призначення в територіальних межах Житомирської області (включаючи м. Житомир), здійснити заходи, спрямовані на запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції: утриматись від вчинення дій щодо встановлення роздрібних цін на маски медичні одноразові, противірусні та жарознижуючі препарати, антисептичні засоби та прилади для вимірювання температури тіла, які перевищують економічно обґрунтований їх рівень.

Інформацію взято з сайту Житомирської обласної державної адміністрації: oda.zht.gov.ua