Сьогодні, 4 березня 2020 року виповнилось вже 205 років від дня народження відомого українського композитора Михайла Михайловича Вербицього, та рівно 150 років з дня народження видатного вченого Євгена Оскаровича Патона.

Дата: 04.03.2020 14:05

Михайло Михайлович Вербицький

Залишившийся в 10 років без батьків, Михайло Михайлович. зі своїм молодшим братом, опинився під опікою свого далекого родича – перемирського владики Івана Снігурського. Це не могло не вплинути на його подальше життя, а саме спонукло вступити до Львівської луховної семінарії, звідки його двічі виключали, а втретє він сам припинив навчання через перший шлюб. Не зважаючи ні на які життєві засади Михайло Михайлович не покинув свого натхнення до написання музики. І, хоч він і став священником, Євген Оскарович Патондо чого йшов багато років, але ми всі знаємо його насамперед як автора музики до державного гімну України.

Народившийся у Ніцці (Франція) Євген Оскарович, був видатним вченим та автором понад 350 праць. Закінчивши Дрезденський технічний університет та Петербурзький інститут інженерних шляхів він організував кафедру інженерних споруд при Академї наук України. Доктор наук, професор, член Академії наук, а в подальшому віце-президент Академії наук України, він  відомій як автор методів рохрахунків споруд мостів та відбудови зруйнованих. І досі Євген Оскарович лишається в нашій памяті, як і міст, збудований на його честь, і досі перетинає Дніпро.