Червоненська громада
Житомирська область, Бердичівський район

Віталій Бунечко: Будемо піднімати питання перед Урядом щодо розширення мережі опорних закладів Житомирщини

 

Про це повідомив голова ОДА Віталій Бунечко сьогодні, 25 лютого, під час брифінгу для представників ЗМІ області.

У питаннях підготовки Житомирської області до другої хвилі медичної реформи розбиралися медійники разом із заступником міністра охорони здоров’я України Дмитром Ковалем, директором Центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ Володимиром Пляцеком, заступницею голови ОДА Наталією Остапченко та представниками НСЗУ.

Головні меседжі розмови – мережа опорних закладів може бути змінена, жодна лікарня не закривається, реформування закладів надання спеціалізованої медичної допомоги відбувається паралельно з трансформацією екстреної медичної допомоги.

Керівник пресслужби Національної служби здоров’я України Лілія Гудзь відзначила, що у медичній реформі дуже багато учасників і надзвичайно важлива роль місцевої влади.

«Ми будемо піднімати перед Урядом питання розширення мережі опорних закладів області. – сказав голова ОДА Віталій Бунечко. – Приємно відзначити, що Житомирщина є лідером у реформі. Усі показники вище середніх по Україні. Медичні заклади вторинної ланки медицини вже законтрактовані з НСЗУ, залишилися питання ще по  лікарням Ружинського та Лугинського районів. Проте й ці заклади укладуть договори з Нацслужбою».

Заступник міністра охорони здоров’я України Дмитро Коваль наголосив, що мета другого етапу медичної реформи – надати якісну медичну допомогу більшій кількості населення.

За словами Володимира Пляцека, Житомирщина одна з перших включилася в реформування і має дуже збалансовану медичну систему. Від області до НСЗУ надійшло 300 заявок до укладання договорів, переважна більшість – це заклади надання амбулаторної допомоги.

Інформацію взято з сайту Житомирської обласної державної адміністрації: oda.zht.gov.ua« повернутися до списку новин