Олексій Гончарук: Ми працюємо над тим, щоб Україна стала «державою інновацій»

Дата: 24.02.2020 08:41

Сьогодні, 21 лютого, за участі Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра Олексія Гончарука відбулося вручення сертифікатів переможцям грантів Українського фонду стартапів. Фонд обрав перших 8 переможців пітчинг-сесій, які отримують від держави 9 млн грн.

«Ми вітаємо переможців першої хвилі і чекаємо нових проектів і нових ідей. Україна в глобальному рейтингу інновацій 2019 року посіла 47 місце. Поточне місце України абсолютно не відповідає тому потенціалу, який ми маємо. У нас надзвичайно талановиті люди. Саме тому був створений Український фонд стартапів», — сказав Олексій Гончарук.

Він пояснив, що Фонд фінансує стартапи на початкових стадіях розвитку (pre-seed та seed). Seed грант (становить 1 млн 250 тис. грн) та Pre-seed грант (625 тис. грн). Наразі Фонд має підтримку від держави у розмірі майже 400 млн грн. Фондом вже отримано більше 1200 заявок, які знаходяться на розгляді.

За словами Прем’єр-міністра, щоб вирішити проблему розвитку інновацій, Уряд працює над забезпеченням необхідної підтримки для розвитку стартапів в Україні, щоб вони не шукали  фінансування за кордоном.

«Ми хочемо одного, щоб стартап виникав, розвивався і був зареєстрований в Україні, щоб першими переваги від нього отримували українці, щоб про Україну говорили як про націю інноваторів», – додав Глава Уряду.

Переможці діляться на дві категорії. Seed-гранти надаються розробникам вже створених продуктів, які потребують розширення та підтримки, та становлять 1 млн 250 тис. грн ($50.000). Інша категорія – pre-seed-гранти, які надаються розробникам ідей, які ще на стадії створення власного продукту. Вони отримають по 625 тис. грн ($25.000).

Довідково. Український фонд стартапів (офіційна назва: Фонд розвитку інновацій – www.usf.com.ua) за бюджетні кошти забезпечуватиме грантове фінансування компаній з інноваційним продуктом на ранній стадії розвитку. Фонд зареєстровано у грудні 2018 року.

Інформацію взято з сайту Житомирської обласної державної адміністрації: oda.zht.gov.ua