Екологічна комісія розглянула питання надання спеціального дозволу на користування надрами

Дата: 14.02.2020 08:51

DSC00252

12 лютого відбулось засідання постійної комісії з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів.

На розгляд комісії було внесено три питання, а саме звернення Державної служби геології та надр України щодо погодження надання спеціального дозволу на користування надрами .

DSC00233Члени постійної комісії, заслухавши голову комісії, депутата обласної ради Анатолія Мелашенка та начальника управління з питань реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, реалізації проектів та програм Миколу Ковтуненка, проголосували за повернення поданих документів у Державну службу геології та надр України без розгляду  у зв’язку з прийнятими змінами до законодавства.

Присутні запропонували звернутись до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення звуження повноважень органів місцевого самоврядування у сфері надрокористування. Даний проєкт рішення буде внесено на розгляд чергової сесії обласної ради.

Нагадаємо, що Уряд України затвердив зміни до постанови 848, що регулює відносини у сфері надрокористування. Зміни стосуються погодження надання родовищ корисних копалин загальнодержавного значення у обласних радах — таку необхідність у новій редакції постанови скасували. Водночас, родовища корисних копалин місцевого значення залишили у відання сільських, селищних, міських, районних рад та об‘єднаних територіальних громад.

Інформацію взято з сайту Житомирської обласної ради: zt.gov.ua