Червоненська громада
Андрушівський район, Житомирська область

Всеукраїнський профілактичний захід «УРОК»

З 2 вересня на території Червоненської обєднаної територіальної громади розпочинається проведення Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок», з метою виявлення дітей, які з початку навчального року не приступили до занять у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, вищих навчальних закладах I-II рівня акредитації, соціального захисту виявлених дітей, запобігання їх бездоглядності і безпритульності.

Вживатимуться заходи щодо повернення або влаштування виявлених дітей до навчальних закладів, притягнення до відповідальності батьків або осіб, які їх замінюють, посадових осіб за порушення прав та законних інтересів дітей.

 

  • Стаття 53 Конституції України: повна загальна середня освіта є обов'язковою.
  • Стаття 12 Закону України «Про охорону дитинства»: на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров’я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов’язків відповідно до закону.« повернутися до списку новин