Червоненська селищна територіальна громада
Бердичівський район, Житомирська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Андрушівське управління ДПСС інформує

Дата: 13.05.2019 13:27
Кількість переглядів: 723

     Андрушівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області надає інформацію про основні вимоги при обробці посівів пестицидами для профілактики отруєнь бджіл, а також порядок реєстрації пасік та видачу ветеринарно-санітарного паспорта на пасіки.

     В період інтенсивного використання інсектицидів на посівах медоносних рослин виникає загроза отруєння бджіл пестицидами, або хімічний токсикоз, що є результатом грубих порушень правил і санітарних вимог застосування пестицидів. Токсикози бджіл виражаються в ослабленні бджолосімей, зниженні їх продуктивності та масовій загибелі, що надає великих збитків бджолярам. Окрім того, знижується врожайність сільськогосподарських рослин, що потребують перехресного запилення бджолами.

     У більшості випадків отруєння бджіл відбувається через несвоєчасну інформацію бджолярів про час, місце та характер хімічних обробок, порушення правил застосування пестицидів, використання небезпечних для бджіл препаратів.

     Відповідно до статей 30 та 37 Закону України «Про бджільництво», фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше, ніж за 3 доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких розташовані на відстані до 7 км від оброблюваних площ. При цьому необхідно вказати:

 1. точну дату обробки;
 2. територію і культури;
 3. назву препарату;
 4. форму і методи застосування;
 5. ступінь токсичності і строки ізоляції бджіл.
   Обробки квітучих медоносів і пилконосів проводять у період відсутності льоту  бджіл  у ранкові або вечірні години. 

     Найчастіше отруєння бджіл відбуваються за масової обробки посівів і садів при застосуванні пестицидів методом авіації.

     Згідно з підпунктом 5.26 пункту 5 «Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:

   а) 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;

   б) 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об'єктів природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних та зоологічних заказників);

   в) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.

     Для попередження зносу пестицидів, хімічну обробку рослин проводять при швидкості вітру 3 м/сек (для дрібнокрапельного) і 4 м/сек. (для крупнокрапельного обприскування), при застосуванні аерозолю швидкість вітру не повинна перевищувати 2 м/сек., температура повітря не перевищує 22 ºС. Висота польоту літака повинна бути мінімальною. На кордонах ділянок, оброблених пестицидами, повинні бути виставлені знаки безпеки на відстані у межах видимості від одного знаку до другого, які повинні контрастно виділятися на навколишному фоні. Знаки прибирають тільки після закінчення встановлених строків очікування. Строки ізоляції бджолосімей можуть збільшуватися на 1-2 дні при зниженні температури і збільшенні вологості повітря відносно прийнятих норм в даній зоні.

     Правильний вибір пестициду, виконання всіх технічних та санітарних норм мають виняткове значення для попередження отруєння бджіл.

   Пасіка  підлягає  реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням  юридичної  особи,  яка  займається бджільництвом, у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських радах один раз в рік заснування пасіки. Реєстрація пасік проводиться на підставі заяви фізичної чи юридичної  особи  незалежно  від  форми  власності.  У  заяві  про реєстрацію пасіки зазначаються назва та адреса заявника, кількість бджолосімей. Під  час  реєстрації  пасік  проводиться  їх  обстеження районним  управліннями  Дердпродспоживслужби.  Дані обстежень  заносяться у журнал обліку пасік у районному управлінні Дердпродспоживслужби. Районне управління Дердпродспоживслужби повинне видати в 30-денний термін заявнику ветеринарно-санітарний паспорт пасіки,  що  засвідчує  факт  її  реєстрації.  Порядковий  номер у журналі, під яким зареєстрована пасіка, присвоюється ветеринарно-санітарному паспорту пасіки.
   При зміні назви чи адреси пасіки її власник повинен проінформувати  про  це  районне управління Дердпродспоживслужби протягом 10 днів. Звітність  подають  усі  пасіки (юридичні та фізичні дані,  які утримують бджолосім'ї) до 10 квітня поточного року органам виконавчої влади за місцезнаходженням пасіки. 
   При надходженні інформації щодо обробки медоносів пестицидами власник має ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів. Якщо планується перевезення пасіки до медоносних угідь, необхідно повідомити про це власника або користувача земельних угідь.

 

 

Андрушівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській област


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням