Червоненська селищна територіальна громада
Бердичівський район, Житомирська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Андрушівське управління ДПСС інформує

Дата: 13.05.2019 13:24
Кількість переглядів: 494

     У зв’язку з особливістю кліматичних умов що складаються у весняний період - випадання значної кількості опадів, різка зміна температурного режиму з прохолодного до підвищення температури (+20-25 грудусів), зростає загроза масових проявів симуліїдотоксикозів – патологічних явищ, що виникають внаслідок потрапляння гемолітичного токсину при укусах комахами.  

     Мошки розвиваються у чистій прозорій, збагаченій киснем воді, концентруючись на ділянках із найбільш швидкою течією. Добовий ритм активності мошок залежить від сезону і належить до короткочасного ранково-вечірнього типу. Літ мошок, залежно від погодних умов, починається в третій декаді квітня, масові напади відмічаються з першої декади травня до початку червня.  Завершення льоту – в кінці серпня, на початку вересня.

     Нападу мошок піддаються всі види домашніх тварин, але найбільше страждає велика рогата худоба та коні.  В період масових нападів мошок тваринництво стає малорентабельним через втрати у прирості маси молодняку на 25-40 % та зниженні надоїв корів понад 40%.  Клінічні ознаки симуліїдотоксикозу можуть проявлятися за 20-30 хв. після масових покусів. Перші клінічні ознаки характеризуються зниженням апетиту з наступною відмовою тварин від корму, сильним занепокоєнням. Помітно посилюється салівація, серозні витікання з очей і носових отворів. Температура тіла підвищується на 1,5-2 ºС. Через 3-4 год. після появи клінічних ознак настає загальне пригнічення організму. Тварини слабо реагують на зовнішні подразники, хода стає хиткою, згодом вони лягають на землю. В більшості тварин відмічається набряк тканин у ділянці міжщелепного простору, підгруддя, нижньої частини живота. При огляді шкіри на не пігментованих ділянках видно численні крапчасті й смугасті крововиливи. У волосяному покриві виявляється значна кількість мошок. При сильній інтоксикації виникають судоми. У тяжких випадках настає загибель через 1-1,5 год. Найчастіше страждає молодняк, якому вперше доводиться перебувати на випасі, при цьому  спостерігається тяжкий ступінь перебігу хвороби.

     При  виявленні захворівших тварин, їх негайно ізолюють зі стада під накриття або у приміщення, із шерстного покриву видаляють мошок, обтираючи тіло тварини ганчіркою, змоченою у холодній воді. Негайно призначають антитоксичне лікування.

     Для профілактики симуліїдотоксикозів систематично проводять обробки волосяного покриву інсектицидами і репелентами. Широкого застосування набули інсектициди  із групи синтетичних піретроїдів, які поряд з високою інсектицидною ефективністю і низькою токсичністю для ссавців, володіють досить тривалою дією. Крім того, у таких препаратів виявлені репелентні властивості, які проявляються під час контакту комах з обробленою поверхнею. Із сучасних інсектицидних препаратів для зовнішнього застосування рекомендовано водні емульсії «Бутокс», «Неостомазан», «Ектосан-плюс», готовий для застосування розчин «Байофлай Пур-он». Застосування препаратів необхідно виконувати згідно діючих настанов з дотриманням заходів безпеки.

     Також з метою профілактики ентомозів і недопущення виникнення їх негативних наслідків у період випасання худоби на час масового льоту кровососних комах  необхідно проводити випасання тварин до і після льоту кровососів (вранці та ввечері), на пасовищах, які добре продуваються вітрами.

     У комплексі заходів боротьби з кровосисними мошками необхідним є проведення загальногосподарських робіт, спрямованих на обмеження та ліквідацію місць їх виплоду. Необхідно раціонально організовувати весняне утримання й випас тварин із врахуванням сезонного й добового ходу чисельності кровососів.

 

Андрушівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь