8 скликання (3 проєкт): Програма розвитку охорони здоров’я Червоненської селищної ради на 2020-2023 роки
«ЗАТВЕРДЖЕНО»
рішення 3 сесії 8 скликання
Червоненської селищної ради
Проєкт від 23 грудня 2020 року
Програма розвитку охорони здоров’я
Червоненської селищної ради на 2020-2023 роки
І. Паспорт Програми
1. |
Ініціатор розроблення програми |
Червоненська селищна рада |
2. |
Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми |
Стаття 22 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», стаття 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», статті 24 Закону України «Про протидію захворюванню на туберкульоз», постанови Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 № 1301 «Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів і дітей – інвалідів технічними та іншими засобами», постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 160 «Про затвердження Порядку забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання», наказу Міністерства охорони здоров’я України від 01.10.2013 №845 «Про систему онкологічної допомоги населенню України» |
3. |
Розробник програми |
Червоненська селищна рада |
4. |
Співрозробники програми |
КНП «Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини » Червоненської селищної ради |
5. |
Відповідальний виконавець програми |
Головний розпорядник коштів місцевого бюджету |
6. |
Виконавець програми |
Червоненська селищна рада, КНП «Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини » Червоненської селищної ради, ФОП Мриглод Л.В. |
7. |
Термін реалізації програми |
2021 рік |
8. |
Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми |
Місцевий бюджет та інші джерела |
9. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми |
136 860 грн. |
ІІ. Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована програма
Складні економічні умови, погіршення екологічної ситуації, надмірне техногенне навантаження, недосконалість системи медичного і соціального забезпечення, високий рівень захворюваності населення, погіршення якості продуктів харчування, зростання стресових ситуацій у повсякденному житті спричиняють збільшення кількості хворих з різними видами захворювань.
Особливо страждають люди з рідкісними хронічними захворюваннями, які потребують постійного високоспеціалізованого коштовного лікування. Виконання програми дасть змогу безоплатно забезпечити медичними препаратами, лікувальним харчуванням, виробами медичного призначення як в стаціонарних, так і в амбулаторних умовах хворих, що страждають на орфанні захворювання, онкологічні захворювання, хворих із трансплантованими органами, стомованих хворих, а також забезпечити профілактику, діагностику та лікування туберкульозу.
Дані хворі залишилися без державної підтримки і самостійно придбати життєво необхідні ліки не можуть через їх високу вартість.
На диспансерному обліку перебуває 66 орфанних хворих, з них 5 дітей. 1 хворий із трансплантованими органами та 4 стомованих хворих.
У 2020 році в ОТГ зареєстровано 11 первинних онкологічних хворих, а кількість усіх онкологічних хворих в ОТГ становить 78 осіб.
Протягом 2020 року від онкологічних захворювань в ОТГ померло 12 хворих. Внаслідок діагностики онкологічних захворювань на пізніх стадіях залишається значною кількість хворих, які помирають протягом року після встановлення діагнозу. Так дорічна летальність онкохворих склала 50 %.
Використано бюджетних коштів на симптоматичне лікування онкохворих за 2020 рік – грн.
Зростання онкологічної захворюваності серед населення району та ОТГ у зв’язку з можливістю виникнення онкологічних ефектів внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС свідчить про надзвичайну гостроту проблеми.
Щороку збільшується кількість хворих з хіміорезистентним туберкульозом. Причина – недотримання правил інфекційного контролю у вогнищах через низьку санітарну культуру хворих, зниження опірності організму дітей через постійний туб контакт, недостатнє харчування та відсутність профілактики у контактних згідно протоколу; неможливість постійної ізоляції дітей із вогнищ через відмову батьків.
Відмічається зріст рецидивів: у 2019р. було 4, а в 2020р.- 1
Основна причина рецидивів – великі залишкові зміни після основного курсу та обтяжуючі фактори - неправильний спосіб життя, міграція, низький матеріальний рівень життя.
ІІІ. Мета Програми
Головною метою Програми є забезпечення дороговартісними життєво необхідними медичними препаратами та виробами медичного призначення хворих, що потребують постійного лікування, поліпшення епідемічної ситуації в напрямку зменшення загальної кількості хворих на туберкульоз, забезпечення загального та рівного доступу населення до якісних послуг з профілактики, діагностики та лікування.
Зниження смертності, зменшення кількості первинних виходів на інвалідність внаслідок захворювання на онкологічні захворювання, створення умов для продовження та поліпшення якості життя онкологічних хворих, шляхом підвищення ефективності заходів з профілактики, а також раннього виявлення та лікування онкологічних захворювань.
ІV. Виконавці Програми
Відповідальним виконавцем Програми є головний розпорядник коштів – Червоненська селищна рада; виконавці: КНП «Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини » Червоненської селищної ради, ФОП Мриглод Л.В.
V. Обсяги, джерела фінансування та строки виконання Програми
Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету, затверджених рішенням Червоненської селищної ради, виходячи з можливостей бюджету.
Термін реалізації Програми - 2021 рік.
VI. Основні завдання
Розв’язання проблеми можливе шляхом виконання таких завдань:
- забезпечення доступу громадян ОТГ до спеціалізованої медичної допомоги відповідно до стандартів надання медичної допомоги затверджених Міністерством охорони здоров’я України;
- забезпечення належного лікування хворих, подовження тривалості та покращення якості їх життя, що неодмінно вплине на зниження смертності даного контингенту хворих;
- забезпечення хворих з рідкісними хронічними захворюваннями, що потребують постійного високовартісного лікування необхідними медпрепаратами та виробами медичного призначення в стаціонарі і амбулаторно;
- забезпечення профілактики, діагностики та лікування туберкульозу;
- проведення туберкулінодіагностики серед дитячого та підліткового населення ОТГ;
- забезпечення онкологічних хворих необхідними лікарськими та медичними засобами;
- організація взаємодії з облдержадміністрацією та управлінням охорони здоров’я ОДА у забезпеченні хворих необхідними ліками, у разі потреби, шляхом фінансування з місцевого бюджету придбання згаданих засобів.
VII. Очікувані результати
Виконання Програми передбачає:
- поліпшити стан здоров’я населення ОТГ, знизити рівень передчасної смертності за рахунок ефективного використання ресурсів охорони здоров’я району та громади;
- посилити профілактичну спрямованість охорони здоров’я;
- підвищити якість, доступність та безперервність медичної допомоги на первинному рівні;
- залучити до вирішення проблем охорони здоров’я органи місцевого самоврядування та широкі кола громадськості;
- досягти зниження щороку на 1 відсоток рівня захворюваності та на 2% рівня смертності від туберкульозу;
- запобігти поширенню хіміорезистентного туберкульозу шляхом успішного лікування 80% серед нових випадків туберкульозу та 65% серед нових випадків мультирезистентного туберкульозу, зниження показника перерваного лікування до 5%;
- знизити рівень смертності від ко-інфекції (туберкульоз-ВІЛ/СНІД) на 10% шляхом забезпечення мультидисциплінарного підходу до надання медичної допомоги пацієнтам з туберкульозом та ВІЛ-інфекцією.
Виконання заходів Програми дасть змогу:
- забезпечити зниження на 10% рівня захворюваності на злоякісні новоутворення деяких локалізацій (рак молочної залози, шийки матки, передміхурової залози);
- підвищити до 65-70% рівень одужання;
- збільшити на 10% кількість виявлення онкологічних захворювань на ранніх стадіях;
- підвищити рівень обізнаності населення щодо ризиків онкологічних захворювань;
- знизити на 10% показники смертності від злоякісних новоутворень та рівень смертності протягом першого року захворювання;