Червоненська селищна територіальна громада
Бердичівський район, Житомирська область
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

8 скликання (3 проєкт): Програма  фінансування видатків на компенсаційні виплати  на пільговий проїзд автомобільним транспортом загального користування на приміських маршрутах окремим категоріям громадян Червоненської селищної  ОТГ на 2021 рік

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення ІІІ  сесії VІІІ скликання

від 23 грудня  2020 року 

ПРОЄКТ

 

Програма

 фінансування видатків на компенсаційні виплати

 на пільговий проїзд автомобільним транспортом загального користування на приміських маршрутах

окремим категоріям громадян

Червоненської селищної  ОТГ на 2021 рік

 

І. Паспорт Програми

 

1. Ініціатор розроблення Програми

Червоненська селищна рада

2. Підстава для виконання Програми

„Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”,  „Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, „Про охорону дитинства”, „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,

3. Розробник Програми

Червоненська селищна рада

 

 

4. Головний розпорядник коштів

Червоненська селищна рада

5. Учасники Програми

Червоненська селищна рада, перевізники, які надають послуги з перевезення на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом

6. Строк виконання Програми

2021рік

7. Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми

Бюджет Червоненської селищної ради

8. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми

В межах фінансових можливостей,  50 000 грн.

 

 

II. Загальні положення

 

Програма фінансування видатків на компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян Червоненської селищної  ОТГ на приміських маршрутах автомобільним транспортом загального користування на 2021 рік (далі - Програма) направлена на організацію пільгового проїзду окремих категорій громадян Червоненської селищної  ОТГ на автомобільному транспорті загального користування та забезпечення відшкодування перевізникам витрат (збитків) за пільгові перевезення окремих категорій громадян Червоненської селищної  ОТГ на приміських маршрутах.

Перевезення громадян автотранспортом у приміському сполученні, як правило, здійснюється автобусами (залежить від автопарку, яким володіє перевізник).

Автобусний маршрут приміський — автобусний маршрут, який з’єднує населені пункти і протяжність якого не перевищує 50 км (ст. 1 розд. I Закону України від 05.04.01 р. № 2344-III «Про автомобільний транспорт»).

Автобусні маршрути на яку розповсюджує дію вищевказана Програма:

- Крилівка - Червоне –Житомир;

- Червоне – Житомир;

- Червоне - Андрушівка ;

- Червоне – Крилівка – Андрушівка;

- Червоне – Бердичів.

Виконання зазначеної Програми забезпечить скоординовані дії селищної ради та підприємств-перевізників по наданню послуг з безкоштовного проїзду окремих пільгових категорій громадян Червоненської селищної  ОТГ, які зареєстровані на приміських маршрутах автомобільним транспортом загального користування.

Програма затверджена на підставі п.п. «б» п. 3 ст. 91 БК як місцева програма соціального захисту окремих категорій громадян, для чого буде застосовуватись КПК 0113033 «Компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян».

Завдання: зниження соціальної напруги серед пільгової категорії населення та компенсація вартості перевезень окремих пільгових категорій громадян автомобільним транспортом на приміських маршрутах згідно з укладеним з перевізником договором.

За рахунок коштів селищного бюджету не відшкодовуються втрати доходів від перевезень окремих категорій громадян, що мають відповідні пільги, та інші видатки, що фінансуються за рахунок інших джерел відповідно до законодавства.

У ході реалізації Програми можливі зміни та доповнення до її змісту в залежності від внесення змін до чинного законодавства.

 

ІІІ. Визначення проблем, на розв'язання яких спрямована Програма

 

Проблема пільгових перевезень пасажирів автомобільним транспортом загального користування завжди стояла гостро. Вона і сьогодні залишається однією з основних причин численних скарг автоперевізників та пасажирів-пільговиків.

Причина такої ситуації – відсутність механізмів відшкодування витрат за пільгове перевезення автомобільним транспортом, яке відповідно до Бюджетного кодексу України має здійснюватись за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. (   ст.102 БК України).

До 2016 року у Державному бюджеті України передбачались видатки на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян, визначених законодавством. Проте після 2016 року, а також на 2021 рік державним бюджетом зазначена субвенція не передбачена.

Крім того, додатковим джерелом компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян можуть бути кошти селищного бюджету (ст. 91 БКУ). Статтею 91 Бюджетного кодексу України передбачено здійснення видатків з усіх місцевих бюджетів, в тому числі і на місцеві програми соціального захисту окремих категорій населення та компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Ситуація, що склалася, потребує врегулювання, оскільки пільговим категоріям громадян проблематично скористатися правом на пільговий проїзд через відсутність фінансового ресурсу у державному бюджеті, а перевізники несуть фінансові втрати через відсутність компенсаційних виплат за пільгове перевезення окремих категорій громадян та на свій власний розсуд визначають пільгові категорії, які безкоштовно перевозять.

Постановою КМУ від 14.03.2018 року № 197 визначено окремі категорії осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду на приміських маршрутах.

Станом на 01.01.2021 року 315 жителі Червоненської селищної об’єднаної територіальної громади мають право на пільговий проїзд відповідно до Законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, „Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», „Про охорону дитинства”, „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, в тому числі:

  • особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1, відповідно до статті 20 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесені до категорії 2, відповідно до статті 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" - 5;
  • учасники бойових дій відповідно до статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" - 82;
  • особи, які отримали інвалідність внаслідок війни, відповідно до статті 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" - 5;
  • діти віком від шести років з багатодітних сімей відповідно до статті 13 Закону України "Про охорону дитинства" - 20.
  • особи з інвалідністю I, II групи, діти з інвалідністю віком від шести років та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю, відповідно до статті 381 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" 207.

З метою контролю за ефективним і цільовим використанням коштів перевезення пільгової категорій громадян буде здійснюватися за талонною системою.

Програма передбачає забезпечення права на безплатний проїзд зазначених вище категорій пільговиків на приміських маршрутах автомобільним транспортом загального користування в межах визначених маршрутів у Розділі II Програми, один раз на місяць із населеного пункту проживання жителя Червоненської ОТГ до м. Житомир, м. Андрушівка, м. Бердичів, (в обидві сторони)  на суму не більше 150 грн., за умови укладення відповідного договору з перевізником. Пільговик повинен разом із посвідченням встановленого зразка надати водію транспортного підприємства Талон на пільговий проїзд (додаток 1 до Програми). Для отримання Талона на пільговий проїзд пільговик має звернутись до виконавчого комітету селищної ради (старости сіл ОТГ) із відповідною заявою.

 

 

  1. Мета Програми

 

Метою Програми є реалізація прав окремих категорій громадян на пільговий проїзд автомобільним транспортом загального користування на приміських маршрутах та відшкодування витрат (збитків) підприємству-перевізнику.

 

  1. Обсяги та джерела фінансування

 

Джералами фінансування Програми є кошти селищного бюджету.

Відшкодування вартості пільгового проїзду до кінця 2021 року на приміських маршрутах автомобільним транспортом загального користування проводити в межах фінансових можливостей.

 

  1. Очікувані результати та ефективність Програми

 

Очікуваний результат від виконання Програми: організація пільгового проїзду окремих категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом та виплачена компенсація збитків перевізникам від пільгових перевезень окремих категорій громадян автомобільним транспортом на приміських маршрутах загального користування.

Виконання Програми дасть можливість знизити соціальну напругу серед пільгової категорії населення громади та забезпечить виконання Червоненською селищною радою повноважень у сфері соціального захисту населення, зокрема щодо пільг з оплати проїзду на приміських маршрутах.

 

  1. Організація та контроль за виконанням Програми

 

Фінансування видатків на компенсаційні виплати за перевезення окремих пільгових категорій громадян автомобільним транспортом загального користування на приміських маршрутах здійснюється виключно на підставі договорів про відшкодування витрат, які укладені безпосередньо між підприємством, що здійснює пасажирські перевезення на визначених у Розділі II Програми маршрутах та Червоненською селищною радою.

Виконавчий комітет Червоненської селищної  ради здійснює контроль за виконанням Програми фінансування видатків на компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом загального користування на приміських маршрутах окремим категоріям громадян Червоненської селищної  ОТГ на 2020 рік та при необхідності вносить пропозиції щодо її коригування.

 

  1. Механізм реалізації Програми

 

Реалізація Програми планується здійснюватись за рахунок організаційно-правових та фінансово-економічних механізмів, які регулюються Порядком відшкодування компенсаційних виплат на пільговий проїзд автомобільним транспортом загального користування на приміських маршрутах окремим категоріям громадян Червоненської селищної ОТГ на 2020 рік, затвердженим рішенням сесії та фінансовими можливостями селищного бюджету до кінця 2021 року.

 

 

 

 

Секретар ради                                                                      Неля БЕЗНОСКО

 

 

                                                            

 

 

 

 

                                                                   

                                                                                                                                          Додаток 1

до Програми