Червоненська селищна територіальна громада
Бердичівський район, Житомирська область
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

8 скликання (15 сесія): Про затвердження  Програми підтримки учасників бойових дій, які повертаються з АТО/ООС, та членів їхніх сімей в Червоненській селищній територіальній громаді на 2022-2024 роки

ЧЕРВОНЕНська СЕЛИЩНА РАДА

БЕРДИЧІВСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

 

ХV сесія VIII скликання

 

21 грудня 2021 року                     смт Червоне                                           № 413

 

Про затвердження  Програми підтримки учасників бойових дій,
які повертаються з АТО/ООС, та членів їхніх сімей в Червоненській селищній територіальній громаді на 2022-2024 роки

 

Керуючись ст.  26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та. членів їх сімей", "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни", "Про військовий обов'язок і військову службу"; Указу Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 "Про рішення Ради національної безпеки. і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України"; Постанова Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року 413 "Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення"  з метою впорядкування надання соціальних допомог та послуг найбільш незахищеним верствам населення Червоненської селищної територіальної громади, які перебувають у складних життєвих обставинах, враховуючи рекомендації спільного засідання постійних  комісій, селищна рада

 

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму підтримки учасників бойових дій, які повертаються з АТО/ООС, та членів їхніх сімей в Червоненській селищній територіальній громаді на 2022-2024 роки (додається).

2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг(Журавель І.М.)

 

 

Селищний голова                                                                 Юрій ЯЩУК      

 

 

Рішення розроблено:

Заступник селищного голови з питань

діяльності виконавчих органів ради                                              Павло БОЛОТІН

 

ПОГОДЖЕНО:

Керуючий справами  (секретар)

виконавчого комітету                                                             Наталія СЕМЕНОВА

 

 

Начальник відділу правового,

організаційно-інформаційного забезпечення,

документообігу, цивільного захисту

та мобілізаційної роботи                                                       Олександр САВЕНКО

 

 

Начальник Фінансового відділу                                                  Наталія ШЕВЧУК

 

Секретар  селищної ради                                                              Неля БЕЗНОСКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                    «ЗАТВЕРДЖЕНО»

                                                                                        Рішення ради № 413                        

                                                                                        від «21» грудня  2021 року              ХV сесія VІІІ скликання

 

 

 

 

 

 

 

 

Програма підтримки
в Червоненській селищній територіальній громаді учасників бойових дій,
які повертаються з АТО/ООС, та членів їхніх сімей
на 2022 - 2024 роки    

 

 

 

1. ПАСПОРТ

 

Програма підтримки учасників бойових дій,
які повертаються з АТО/ООС, та членів їхніх сімей в Червоненській селищній територіальній громаді на 2022-2024 роки

 

1.

Ініціатор розроблення Програми

Червоненська селищна рада

 

2.

Назва розпорядчого документа при розробленні Програми

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та. членів їх сімей", "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни", "Про військовий обов'язок і військову службу"; Указу Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 "Про рішення Ради національної безпеки. і оборони України від 13.04.2014р "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України"; Постанова КМУ від 20.08. 2014 року 413 "Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення"

3.

Розробник Програми

Червоненська селищна рада

 

4.

Відповідальні виконавці Програми

Червоненська селищна рада

 

5.

Термін реалізації Програми

2022 -2024 роки

6.

Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми

Бюджет Червоненської селищної територіальної громади

7.

Орієнтований обсяг фінансування Програми, усього в т.ч.:

2022 рік – 50000,0

2023 рік – 50000,0

2024 рік – 50000,0

 

150000,00

 

 

 

       Програма підтримки в Червоненській селищній територіальній громаді  учасників бойових дій, які  повертаються з АТО/ООС, та їхніх сімей на 2022 - 2024 роки ( надалі Програма)  є програмою створення сприятливих адаптаційних умов для цивільного життя демобілізованих військовослужбовців, а також надання їм соціальної і фінансової підтримки.

     Програма спрямована на забезпечення реалізації Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та. членів їх сімей", "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни", "Про військовий обов'язок і військову службу"; Указу Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 "Про рішення Ради національної безпеки. і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України"; Постанова Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року 413 "Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення"; інших законодавчих документів, рішень  Червоненської селищної ради, що гарантують соціальні права військовослужбовців - жителів громади, передбачені Конституцією України.

 

 

Визначення проблем, на розв'язання яких спрямована Програма

     Упродовж останніх  років одним з першочергових завдань держави та місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування є забезпечення національної безпеки. Національна безпека спрямована на реалізацію в повному обсязі життєво важливих інтересів людини, суспільства та держави, забезпечення сприятливих умов для існування й розвитку нації, збереження та примноження її матеріальних і духовних цінностей.

     Важливою складовою національної безпеки України є забезпечення соціального захисту та створення сприятливих адаптаційних умов для цивільного життя учасників бойових дій, які повертаються з АТО/ООС, та членів їх  сімей.

     Зважаючи на кризові явища в національній економіці, суттєве зниження індексу реальної заробітної плати в Україні різке здорожчання життя українців та інші внутрішні чинники, в державі обов'язково має забезпечуватися підвищення соціальних стандартів громадян.

    Негативні наслідки економічних проблем відчувають, у першу чергу, демобілізовані воїни, що повертаються з АТО/ООС, та члени їхніх сімей, які тривалий час не отримували належного фінансово-матеріального забезпечення від своїх годувальників, мобілізованих до військових формувань. Зокрема невідкладної підтримки потребують учасники бойових дій, що повертаються з  ООС, та їхні сім'ї у сфері відновлення життєво необхідних основ цивільного життя, вирішення побутових і поточних матеріальних проблем.

    Варто зазначити, що станом  на грудень    2021 року в територіальній громаді статус учасника бойових дій в зоні АТО/ООС отримало  73 чоловік.

Мета Програми

     Створення сприятливих адаптаційних умов  для продовження цивільного життя учасників бойових дій, які повертаються з АТО/ООС,  та їхніх сімей.

    Основна мета Програми полягає в покращенні матеріального стану учасників бойових дій, які повертаються з АТО/ООС, та членів їхніх сімей шляхом надання їм одноразової  адресної допомоги, яка надається відповідно до «Положення про порядок надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям Червоненської селищної територіальної громади» затвердженої рішення 15 сесії Червоненської селищної ради восьмого скликання № 412 від 21.12.2021 року

    Особи прирівняні за цією Програмою до учасників бойових дій в зоні ООС (надалі — прирівняні особи) :     

  1. інваліди війни І та ІІ груп, які були мобілізовані в період починаючи з березня місяця 2014 року та отримали інвалідність внаслідок виконання завдань військової служби;
  2. сім'ї   (неповнолітні діти, а за відсутності — батьки):

    а. - військовослужбовців загиблих в зоні АТО/ООС;

      б.  - померлих інвалідів  війни  І групи,  які проходили  військову службу   в   період починаючи з березня місяця 2014 року та отримали інвалідність внаслідок виконання завдань військової служби;

 

   в. - учасників бойових дій в зоні АТО/ООС, які померли від травм (захворювань) отриманих в зоні АТО/ООС;

 

 

   г. - військовослужбовців, які проходили військову службу з березня місяця 2014 року та померли від травм (захворювань) отриманих в зоні АТО/ООС.

Виконавці Програми

     Відповідальним виконавцем Програми є Червоненська селищна рада – головний розпорядник коштів  місцевого бюджету;

Обсяги, джерела фінансування та строки виконання Програми

     Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок коштів бюджету Червоненської селищної територіальної громади в межах обсягів, затверджених рішенням  селищної ради на відповідний рік, виходячи з можливостей бюджету (додаток 1 до Програми).

     Програмою не передбачається фінансування капітальних видатків.

     Термін реалізації Програми 2022 — 2024 роки.

 

Очікуваний результат

 

      Покращення фінансового матеріального стану та створення сприятлив