8 скликання (11 проєкт): Про затвердження Положення про відділ «Центр надання адміністративних послуг» Червоненської селищної ради
Червоненська селищна рада
Житомирської області
П Р О Є К Т Р І Ш Е Н Н Я
ХI сесія VIII скликання
Від серпня 2021 року №
Про затвердження Положення про відділ
«Центр надання адміністративних послуг»
Червоненської селищної ради
Керуючись п.5 ч.1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про відділ «Центр надання адміністративних послуг» Червоненської селищної ради, згідно з додатком до цього рішення.
2. Визначити відділ «Центр надання адміністративних послуг» Червоненської селищної ради відповідальним за керівництво та організацію діяльності Центру надання адміністративних послуг Червоненської селищної ради, а також за організаційне забезпечення діяльності його територіальних підрозділів та віддалених (у тому числі пересувних) робочих місць адміністраторів.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію з питань з питань освіти, культури, молоді, фізичної культури і спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення, прав людини, законності, депутатської діяльності і етики та місцевого самоврядування.
Селищний голова Юрій ЯЩУК
ЗАТВЕРДЖЕНО Червоненської селищної ради |
ПОЛОЖЕННЯ
про відділ «Центр надання адміністративних послуг» Червоненської селищної ради
1.1. Відділ «Центр надання адміністративних послуг» Червоненської селищної ради (далі - відділ) є структурним підрозділом Червоненської селищної ради (далі – Рада).
1.2. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, іншими нормативно-правовими актами, рішенням Ради, розпорядженням селищного голови та цим Положенням.
1.3. Чисельність відділу визначається відповідно до штатного розпису Червоненської селищної ради та її виконавчих органів.
До штатного розпису Відділу в обов’язковому порядку включаються посади адміністратора та державного реєстратора.
1.4. Співробітники відділу здійснюють свої функції, керуючись цим Положенням та посадовими інструкціями.
1.5. Відділ створюється без статусу юридичної особи у складі виконавчого апарату Червоненської селищної ради.
2. Завдання та функції відділу
2.1. Основними завданнями Відділу є:
керівництво та організація діяльності Центру надання адміністративних послуг Червоненської селищної ради, організаційне забезпечення діяльності його територіальних підрозділів та віддалених (у тому числі пересувних) робочих місць адміністраторів.
здійснення повноважень у сфері державної реєстрації прав.
2.2. Відділ відповідно до покладених на нього завдань здійснює:
координацію співпраці з відповідними структурними підрозділами селищної ради та її виконавчих органів, органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, громадян з питань надання адміністративних послуг та державної реєстрації прав;
матеріально-технічне, методичне забезпечення діяльності Центру надання адміністративних послуг Червоненської селищної ради;
державну реєстрацію прав;
участь у розробленні та опрацюванні проєктів рішень з питань, що належать до компетенції відділу;
надання пропозицій щодо покращення якості надання адміністративних послуг;
інші повноваження відповідно до рішення Ради та розпорядження селищного голови.
3. Права відділу
Відділ для виконання покладених на нього завдань має право в установленому порядку:
одержувати інформацію, документи та матеріали від структурних підрозділів селищної ради та її виконавчих органів, органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій;
ініціювати скликання нарад, утворення робочих груп з питань, що належать до компетенції відділу;
брати участь у нарадах та семінарах з питань, що належать до компетенції відділу;
проводити зустрічі та переговори, здійснювати оперативний зв'язок із структурними підрозділами селищної ради та її виконавчими органами, органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями з питань, що належать до компетенції відділу.
4. Керівництво відділу
4.1. Відділ очолює начальник відділу, якого в установленому порядку призначає на посаду та звільняє з посади селищний голова.
4.2. Начальник відділу повинен відповідати кваліфікаційним вимогам для посадової особи місцевого самоврядування.
4.3. Начальник відділу безпосередньо підпорядкований заступнику селищного голови з питань діяльності виконавчих органів.
здійснює керівництво роботою відділу і несе персональну відповідальність за виконання завдань і функцій, визначених цим Положенням;
організовує, забезпечує та контролює виконання в установлені строки доручень керівництва Ради, несе персональну відповідальність за стан виконавської дисципліни у відділі;
уживає заходів щодо збереження службової та конфіденційної інформації у відділі;
забезпечує додержання співробітниками відділу правил внутрішнього службового розпорядку;
за дорученням керівництва Ради здійснює представництво в інших органах виконавчої влади, на підприємствах, в установах та організаціях з питань, що належать до компетенції відділу;
визначає ступінь відповідальності та функціональні обов'язки працівників відділу, погоджує посадові інструкції працівників відділу;
сприяє професійному розвитку працівників відділу;
погоджує заяви про переведення, стажування працівників відділу, а також заяви про надання їм відпусток та пропозиції щодо їх відряджень;
надає пропозиції щодо заохочення працівників відділу, в тому числі преміювання;
здійснює інші повноваження за дорученням керівництва селищної ради.
4.5. Начальник відділу має право підпису документів з питань, що належать до компетенції відділу, які надсилаються від імені відділу на адресу інших виконавчих органів Ради.
5. ІНШІ ПОСАДОВІ ОСОБИ ВІДДІЛУ
5.1. Іншими посадовими особами Відділу є:
адміністратор;
державний реєстратор;
спеціалісти.
Статус адміністратора визначається законодавством про адміністративні послуги та Положенням про Центр надання адміністративних послуг Червоненської селищної ради.
Права та обов’язки спеціаліста Відділу визначаються у посадовій інструкції, яка розробляється та погоджується начальником відділом.
5.2. Державний реєстратор призначається на посаду та звільняється з посади селищним головою і відповідно до покладених завдань:
1) встановлює відповідність заявлених прав і поданих/отриманих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема:
відповідність обов’язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення у випадках, передбачених законом;
відповідність повноважень особи, яка подає документи для державної реєстрації прав;
відповідність відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що містяться у Державному реєстрі прав, відомостям, що містяться у поданих/отриманих документах;
наявність обтяжень прав на нерухоме майно;
наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або відповідний правочин пов’язує можливість виникнення, переходу, припинення речового права, що підлягає державній реєстрації;
2) перевіряє документи на наявність підстав для проведення реєстраційних дій, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, зупинення державної реєстрації прав, відмови в державній реєстрації прав та приймає відповідні рішення;
3) під час проведення державної реєстрації прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, а також під час проведення державної реєстрації прав, які набуваються з прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, обов’язково запитує від органів влади, підприємств, установ та організацій, які відповідно до законодавства проводили оформлення та/або реєстрацію прав, інформацію (довідки, засвідчені в установленому законодавством порядку копії документів тощо), необхідну для такої реєстрації, у разі відсутності доступу до відповідних носіїв інформації, що містять відомості, необхідні для проведення державної реєстрації прав, чи у разі відсутності необхідних відомостей в єдиних та державних реєстрах, доступ до яких визначено цим Законом, та/або у разі, якщо відповідні документи не були подані заявником, крім випадків, коли державна реєстрація прав, похідних від права власності, здійснюється у зв’язку із вчиненням нотаріальної дії та такі документи були надані у зв’язку з вчиненням такої дії.
4) під час проведення реєстраційних дій обов’язково використовує відомості Державного земельного кадастру та Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, а також відомості інших реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем, держателем (розпорядником, володільцем, адміністратором) яких