8 скликання (10 проєкт): Програма інформаційної діяльності Червоненської селищної територіальної громади на 2021 рік

«ЗАТВЕРДЖЕНО»

рішення селищної ради

Х сесія VІІІ скликання

від 22 червня 2021 року

ПРОГРАМА

1. ПАСПОРТ Програми інформаційної діяльності Червоненської селищної територіальної громади (далі – Програма) на 2021 рік

Ініціатори розроблення Програми

Розробники Програми

Відповідальні  виконавці Програми

Червоненська селищна рада;

відділи селищної ради та спеціалісти

Учасники Програми

та відділи селищної ради;

підприємства, організації, з якими укладаються угоди

Терміни реалізації Програми

2021 рік

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми:

- з них коштів селищного бюджету

23100 грн.

23100 грн.

Основні джерела фінансування Програми

Селищний бюджет

2. Обґрунтування необхідності прийняття Програми

Ефективна та якісна система інформаційного забезпечення органів державної влади та органів місцевого самоврядування є невід'ємною складовою професійного функціонування системи державного управління. З появою нових інформаційних технологій інформація стає постійним і необхідним атрибутом забезпечення діяльності держави, юридичних осіб, громадських організації та громадян. Від її якості й достовірності, оперативності одержання залежать численні рішення, що приймаються на різних рівнях - від глави держави до громадянина.

Головною метою інформатизації органів державної влади та органів місцевого самоврядування є створення оптимальних умов як для задоволення інформативних потреб, так і для реалізації конституційних прав громадян, органів державної влади і місцевого самоврядування, організацій, суспільних об'єднань на основі формування й використання інформаційних ресурсів.
Зважаючи на це, прийняття Програми інформаційної діяльності Червоненської селищної територіальної громади на 2021 рік забезпечить можливість інформування населення громади щодо діяльності органу місцевого самоврядування, реалізацію державної інформаційної політики, втілення соціально важливих інформаційних кампаній, розвиток інформаційного простору громади шляхом залучення місцевих засобів масової інформації. На виконання Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», Указу Президента України «Про додаткові заходи щодо забезпечення відкритості у діяльності органів державної влади» та з метою донесення до населення громади вичерпної інформації про роботу органів влади та органів місцевого самоврядування, в селищному бюджеті необхідно передбачати кошти на фінансування заходів з висвітлення діяльності Червоненської селищної ради засобами масової інформації. Крім співпраці із засобами масової інформації, Програма передбачає також проведення заходів щодо підготовки професійних свят та урочистостей. Отже, одночасно з тенденціями до демократизації влади, підвищення рівня прозорості її діяльності та підзвітності перед громадянами постає вимога інформаційної відкритості органів державної влади та органів місцевого самоврядування, забезпечення якої потребує фінансування з селищного бюджету.

3. Мета Програми

Метою Програми є створення умов для реалізації конституційних прав громадян на інформацію; забезпечення висвітлення діяльності селищної ради; утвердження свободи слова; розвиток інформаційного простору громади; забезпечення відкритості у діяльності селищної ради; організація відзначення державних свят та пам'ятних дат.

4. Шляхи виконання завдань Програми

Виконання завдань Програми забезпечується шляхом:

• втілення державної інформаційної політики;
  • підвищення ролі засобів масової інформації в просторі громади;
  • реалізації заходів, спрямованих на підтримку друкованих засобів масової інформації;
  • відзначення державних свят та пам'ятних дат.

5. Завдання Програми

Основні завдання, які потрібно вирішити для забезпечення висвітлення діяльності селищної ради та розвитку інформаційного простору громади:

• висвітлення в засобах масової інформації діяльності селищної ради відповідно до укладених угод;
  • організація культурно-мистецьких заходів, відзначення державних свят, інших пам'ятних дат і урочистостей.

6. Ресурсне забезпечення Програми

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів селищного бюджету у межах бюджетних призначень, передбачених на відповідний рік.

Орієнтовний обсяг коштів, необхідних для виконання Програми, становить 13 000 грн.

Розпорядником коштів, спрямованих на фінансування Програми, є селищна рада.

Кошти, які пропонується залучити на виконання Програми

Всього видатків на виконання Програми,

2021р.,   грн.