Небезпечні знахідки.

З метою запобігання надзвичайним ситуаціям, збереження життя та здоров’я громадян Андрушівський районний сектор Управління ДСНС України у Житомирській області доводить до Вашого відома Правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів(ВНП):

• якщо ви виявили вибухонебезпечний чи просто підозрілий предмет – негайно повідомте місцеві органи влади та за телефонами 101 та 102. Навіть якщо ви не впевнені, що цей предмет небезпечний – краще перестрахуватися. Адже запобігти краще, ніж ліквідовувати наслідки. Окрім того, треба дочекатися приїзду спеціальних служб, щоб точно вказати місце та обставини виявлення.
  • ні в якому разі не підходьте до знахідки, це може бути вкрай небезпечно. Оптимально безпечна відстань – близько 500 м. Також необхідно окреслити місце знахідки за допомогою мотузки або стрічки. Проте неможна вбивати у землю кілки, адже поблизу цього місця можуть ще знаходитися снаряди.
  • одразу припиніть будь-які роботи в районі небезпечного предмета. Удар лопати, грабель, каміння чи просто поштовх може призвести до вибуху.
  • в жодному разі не пересувайте, не розбирайте, та не нагрівайте небезпечну знахідку.
  • не допускайте сторонніх осіб до небезпечного предмета доки не прибули фахівці;
  • категорично забороняється самостійно знешкоджувати вибухонебезпечні предмети. Це можуть робити тільки спеціально підготовлені фахівці.

Страшну небезпеку приховують боєприпаси, які залишились лежати в землі до нинішніх часів, адже вони можуть здетонувати в будь-який момент. Необережне поводження з вибухонебезпечними предметами або дитячі пустощі можуть призвести до трагічних наслідків.

Часто саме діти знаходять подібні предмети та в них прокидається бажання проекспериментувати з ним або пограти у «війну». Тому підростаюче покоління в першу чергу повинно бути попереджено про наслідки таких небезпечних ігор.

Кількість випадків виявлення вибухонебезпечних предметів з кожним роком змінюється. Контролювати цей процес дуже важко тому, що невідомо, на якій глибині знаходиться снаряд та скільки потрібно часу, щоб він вийшов на поверхню.

Виявлені ВНП знищуються в спеціально відведених місцях відповідно підготовленими фахівцями-піротехніками з дотриманням правил техніки безпеки.

Головний інспектор Андрушівського районного сектору Управління ДСНС України у Житомирській області, Тарас Пустовенський