Андрушівський РС Управління ДСНС України у Житомирській області закликає громадян дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті!

Шановні андрушівчани та жителі району, звернутися до Вас змусила ситуація, яка склалася з пожежами на території нашого району. Так з початку року виникло 63 пожежі, в результаті яких загинуло двоє наших земляків та завдано матеріальних збитків на суму понад 4 мільйони гривень.
Основними причинами загорянь у помешканнях, і як наслідок загибелі людей, є власна недбалість господарів, нехтування відомими з дитинства правилами пожежної безпеки: необережне поводження з вогнем та нагрівальними електроприладами, паління у ліжку в нетверезому стані, перевантаження або несправність електромережі. Окремо слід виділити як головну причину травмування і загибелі дітей - пустощі з вогнем та залишення малюків без нагляду дорослих.
У разі виникнення небезпеки порятунок людей залежить від лічених хвилин, тому вчасний виклик професіоналів — часто стає вирішальним у боротьбі за життя.
Шановні громадяни! Дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуйтеся правил пожежної безпеки в побуті, адже загрозу завжди краще попередити, ніж мати справу з її наслідками. Зокрема:

• не паліть у ліжку;
  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;
  • не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.
  • подбайте про захист помешкання від грозових розрядів, адже блискавки нерідко можуть стати причиною займання;
  • при виникненні пожежі негайно викликайте вогнеборців за номером 101 або 112, адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!

Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

Микола Кобилинський, начальник Андрушівського РС Управління ДСНС України у Житомирській області.