Андрушівський районний сектор УДСНС повідомляє

У зв’язку з початком осінньо – польових робіт Андрушівський районний сектор Управління ДСНС України у Житомирській області звертається до громадян з проханням бути вкрай обережними під час проведення земельних робіт. Адже, непоодинокими є випадки коли на власних присадибних ділянках та городах громадяни знаходять підозрілі предмети, схожі на вибухонебезпечні.

Правила поведінки при виявленні ВНП

• якщо ви виявили вибухонебезпечний чи просто підозрілий предмет – негайно повідомте місцеві органи влади та за телефонами 101 або 112 та 102. Навіть якщо ви не впевнені, що цей предмет небезпечний – краще перестрахуватися. Адже запобігти краще, ніж ліквідовувати наслідки. Окрім того, треба дочекатися приїзду спеціальних служб, щоб точно вказати місце та обставини виявлення.
  • ні в якому разі не підходьте до знахідки, це може бути вкрай небезпечно. Оптимально безпечна відстань – близько 500 м. Також необхідно окреслити місце знахідки за допомогою мотузки або стрічки. Проте неможна вбивати у землю кілки, адже поблизу цього місця можуть ще знаходитися снаряди.
  • одразу припиніть будь-які роботи в районі небезпечного предмета. Удар лопати, грабель, каміння чи просто поштовх може призвести до вибуху.
  • в жодному разі не пересувайте, не розбирайте, та не нагрівайте небезпечну знахідку.
  • не допускайте сторонніх осіб до небезпечного предмета доки не прибули фахівці;

Категорично забороняється самостійно знешкоджувати вибухонебезпечні предмети. Це можуть робити тільки спеціально підготовлені фахівці!

Тарас Пустовенський, головний інспектор Андрушівського РС Управління ДСНС України у Житомирській області.